FIL_9053
27.10.2013

15/11/2013 MY NAME IS TECHNO – ALEXANDER KOWALSKI(DE,Berlin)

Jedna z legend elektronické muziky, německý DJ, live performer a producent ALEXANDER KOWALSKI, vydavající na legendárních labelech Kanzleramt, Tresor, v současnosti majitel Damage Music Berlin nám přijede 15.11.2013 zahrát do Prahy na další vydání klubovky My name is techno do Pekelnýho baru na pražském Andělu.

Alexander Kowalski se narodil v roce 1978 v Greifswaldu v Německu. V roce 1986 se přestěhoval s rodinou do Berlína, kde začal svou hudební kariéru. V té době měl na něj velký vliv Joey Beltram a Synewave. I když byl omezen na používání levnějších a jednodušších nástrojů než jeho vzory, naučil se základní principy a mechanismy, které se mu v budoucnosti velmi hodily.

Alexander je techno producent a umělec hrající již od 90. let. Za tu dobu vydal nespočet singlů, remixů, sólových alb a kompilací. Můžete ho znát i pod pseudonymem DIS X 3, který používal zpočátku pro své první releasy na legendárním labelu TRESOR, avšak debutoval na labelu Proton v roce 1999. V té době spolupracoval se jmény jako Pacou a Stassy of Sender a jejich spolupráce vyústila v projekt Double X.

Alexandrův velký průlom přišel s jeho albem Progress v r.2002. V tomto roce zaznamenal úspěch také s hitem „Hot spot“ s Razem Ohara.

Vyvíjí a zdokonaluje své producentské schopnosti s každým novým releasem. Alexandrovi se v této době dostává obrovskému úspěchu díky jeho originálnímu inovativnímu zvuku, při kterém spojuje preciznost s technickou dokonalostí se silným smyslem pro emoce.

Po jeho třetím albu Response, které vydal v r.2003, se na něj upřela pozornost z celého světa a dělá remixy pro umělce jako jsou Agoria, Dave Gahan, Funk D´Void, Sascha Funke, Paul Kalkbrenner apod.

Brzy se projevila i Kowalskiho vášeň pro zpěv, kterou postupně častěji a častěji implementuje do svých tracků a v r.2006 přichází s albem Changes na labelu Different, kde představuje své nové hudební zaměření. Odvážně kříží hudební žánry a produkuje písně pro široké spektrum vokalistů, jako jsou Khan ( “ House of Hell „), Fritz Kalkbrenner apod.

Kowalskiho vystoupení jsou vždy velmi živé a silně intenzivní, hrál ve městech po celém světě, je to profesionál na slovo vzatý, vždy ví, jak basové linky, hluboké harmonie a emoce snoubit dohromady a vykouzlit jedinečnou atmosféru.

Díky Alexandrovým schopnostem a jeho výjimečné diskografii mu hudební kritici v průběhu let udělili titul nejlepšího producenta, nejlepší live-act a byl i dvojnásobným kandidátem na German Dance Award!

Line up doplní ostřílení DJs v čele s českou techno legendou Pavlem Krejdlem. Budou pro vás nachystány i dvě warm-up akce, které proběhnou v měsíci říjnu a začátkem listopadu v benešovském baru Peklo a další v libereckém klubu Experiment, na kterých zahrají naši čeští DJs.

Po skončení akce bude připravena vypečená after party ve výběhu pražského klubu ZOO bar, nacházející se v Salmovské ulici 6 poblíž I.P. Pavlova, kde to bude tušíme taktéž velmi zvířecí.

Moc se na tuto klubovou událost letošního podzimu opravdu těšíme, až budeme moci autora nesmrtelných tracků jako jsou např. Belo horizonte či taneční hymny Speaker attack přivítat v Praze. Již brzy vám přineseme další informace a rozhovor, kde Alexandera vydatně vyzpovídáme.

TECHNO CONNECTION

links:
_________________________________________________

http://www.damagemusicberlin.com/

http://www.alexanderkowalski.de/

http://www.magnet-musik.de/

http://www.last.fm/music/Alexander+Kowalski

_________________________________________________

DJs: Alexander Kowalski (Damage Music Berlin)
Pavel Krejdl (Underground children)
Tomas Drex (Naked lunch)
LamyCZ (techno connection)
Shimita (techno connection)
_________________________________________________

start: 21.00
end: 06.00
entry: 150kč
________________________________________